Trafiony prezent na święta

Posted on

Jaki powinien być prezent na święta dla chłopaka, który naprawdę sprawi mu radość? Czasem, nawet jak bardzo mocno jesteśmy pewni swego okazuje się, że kupujemy prezent, który był nietrafiony. Tylko proste pytanie w stylu “co byś chciał dostać”, może uchronić nas przed taką sytuacją. Aczkolwiek wtedy nie sprawimy nikomu niespodzianki. Może dobrym pomysłem dla mężczyzny będzie książka?

“Zapach diabła”

Mons Kallentoft zaprasza po raz kolejny do tego, aby poznać wspaniałą powieść kryminalną, gdzie główną bohaterką jest doskonale znana policjantka Malin Fors. Osoby, które już wcześniej miały do czynienia z tym autorem wiedzą, że wcześniej Malin służyła w Szwecji. Teraz autor przenosi ją daleko, daleko na inny kontynent. Z zimnego kraju do wiecznie kolorowego miasta, gdzie każdy może udawać kim tak naprawdę jest. Malin ma zostać łącznikiem w ambasadzie szwedzkiej, znajdującej się w Bangkoku. Wydawać by się mogło, że nowe miejsce to dla niej idealna propozycja. W szczególności, że nadal ma ona problemy z alkoholem i demonami, które pojawiają się w jej głowie. Zmiana miejsca zamieszkania wcale nie pomaga, a Malin nadal męczy się z omamami alkoholowymi i innymi potworami, które w żaden sposób nie chcą dać jej spokoju. Kobieta ma ostatnią szansę na to, aby udowodnić swoją przydatność. Zostaje ona przydzielona do sprawy Szwedki, która została brutalnie zamordowana. Podczas badania tropów Malin uświadamia sobie, że w zabitej widzi samą siebie. Czy to pomoże jej się w końcu otrząsnąć? Czy Malin ma szansę na to, aby wyjść na prostą?

“Drobinki nieśmiertelności”

Kto kocha Stany Zjednoczone i wszystko co jest z nimi związane, ten koniecznie powinien poznać tą oto książkę. To antologia spisana przez Jakuba Ćwieka, który zainspirował się tym fantastycznym krajem i podróżą po nim. Jak tak naprawdę wygląda USA od mniej oficjalnej strony? Jak wygląda ona z perspektywy kierowców, którzy przemierzają ten kraj wzdłuż i wszerz po międzystanowych drogach? Warto zanurzyć się w te historie (a jest ich tutaj trochę), aby poznać puby, gdzie do dzisiaj można spotkać autograf Johna Wayne’a. Kim jest osoba, która ma dostęp do prywatnej korespondencji Bruce Willisa? Czy to możliwe, żeby ten znany i lubiany aktor miał kiedyś depresję? Czytelnicy nawet nie zdają sobie sprawy, jakie historie skrywa ta książka. Co prawda, dzieło zostało sporządzone przez faceta i opowiada o typowo męskich sprawach, ale również kobiety mogą doskonale bawić się przy tej książce.

Boże Narodzenie obraz autorstwa valeria_aksakova - pl.freepik.com